Галерея українського одягу
Зображення із тегом ручна робота.
Одяг від майстерні Український Сувенір
Художня майстерня товариства "Український сувенір" пропонує ексклюзивні, неповторні подарунки до Нового року, Різдва Христового, весілля, новосілля та інших непересічних подій у житті людини.
Наші подарунки не дешеві, але вони не підвладні моді та часу. Крім своєї неповторності високохудожні вироби наших майстрів мають захисні та лікувальні функції тому, що вони вібрали у себе тисячолітній досвід українців створювати зручний, гарний та корисний одяг. Але все по порядку:
Тканина:
Наш одяг створений тільки із натуральних тканин.
- конопляне домоткане полотно,
- льон,
- маркізет (100% тонкої бавовни),
- шовк ручної пряжі.
Всі тканини (за виключенням домотканого полотна) ми купуємо в Німеччині або в Швейцарії. Шовк нам поставляють із Узбекистану. Що стасується домотканої коноплі та льону, то це наші рідні тканини, які виросли на нашій землі, политі нашими дощами, вибілені нашим сонечком.
Окрім своєї легкості та зручності у користуванні, конопляна тканина ще й лікує. Справа в тім, що волокно зберігає у своєму складі 20% олії, яка є надзвичайно лікувальною. Передусім це чудовий ранозагоюючий засіб. Нещодавно вчені-медики довели, що рубці, оброблені конопляною ватою, загоюються втричі швидше! До того ж конопляне полотно має антисептичні і бактерицидні властивості та не викликає алергії. Та й взагалі - ця тканина благодійно впливає на організм, не кажучи вже про унікальний температурний баланс: в конопляному одязі влітку не спекотно, а взимку не холодно.
Нитки:
На жаль, вітчизняних ниток, придатних для наших робіт не існує. Ми використовуємо нитки виробництва Німеччини /фірма Анкор/ та Франції /фірма ДМС/.
Малюнок:
Малюнки, якими ми оздоблюємо натуральну тканину сягають своїми коріннями у семи- восьмитисячну історію землі, яка сьогодні має назву Україна. Зображення, які археологи знаходять на керамічних та глиняних виробах. /Дерево життя, свагри, зірки, птахи, змії, безкінечники, ромби та інше/ - часто використовуються у традиційному українському вишиванні.
Дерево життя, або ж світове дерево, уособлює у собі єдність всього світу. В образі дерева поєднується уявлення про час, простір, життя та смерть.Символ світового дерева - це й образ родючості, Богині- Матері, а також дерево роду.
Сварга знайома майже всім стародавнім народам. Вона означає рух Всесвіту, творчої енергії, захист усього живого. Ця назва походить від санскритського «добре» і «буття».
У давнину зірку пов'язували з Великою Богинею. Шестикутна зірка з'явилася ще на початку неоліту, зображення таких зірок поширене у традиційній вишивці та у різбленні дерева. Восьмикутна зоря – це знак чистоти і символ Діви Марії.
Птах символізує людську душу. За повір'ям душа прилітає пташкою до новонародженої дитини і відлітає, коли людина помирає. Птахи поєднують земне і небесне.
Крій одягу:
При пошитті одягу наші майстри враховують старовинні крої. Але ми створюємо одяг за сучасними дизайнерськими розробками, поєднуючи в одному виробі знаки та коди сивої давнини і вимоги сьогодення.
При створені одягу велике значення має правильне поєднання кольорів та знаків. Так білий колір – це сила, духовність, чистота, захист. Він випромінює енергію. Червоний колір теж енергетичний, але пульсуючій. А чорний колір поглинаючий. Коричневий – надійний,символізує щедрість Землі.
Не байдужим у нашій роботі є ставлення до цифр. Кожна із цифр до десяти має своє значення і символіку, що відтворює закономірності життєтворення.
А знаки та коди то безкінечно древні знання, які правильно використовувати можуть тількі фахівці. При професійному наборі кодів, знаків, правильному використані кольорів та чисел, при позитивній енергетиці, гарному настрою та добрих намірах майстрині вишивають духовно багату та енергетично захисну сорочку, рушник чи інший оберіг сім'ї, дому, конкретної людини .
Об'їхавши з Рушником Національної Єдності усю Україну та познайомившись зі всіма провідними майстрами народної вишивки, ми організували художню майстерню колективної праці над шедеврами традиційного українського одягу. Це традиція підтверджена сучасними талановитими дизайнерами, модельєрами-конструкторами та професійними швачками.
Просимо Вас завітати у нашу майстерню на вулицю Б. Гмирі 1б/6 кв.168, тел. 572-91-25.