Вітаємо

Вітаємо на сайті «Український одяг» порталу Український сувенір.

З давних часів на Україні одяг мав не тільки практичне призначення, але й велику етнічну та естетичну суть. У кожному регіоні нашої держави були свої унікальні звичаї, обряди та костюми. До різних свят використовувався свій окремий одяг. Всі костюми виготовлялися вручну, починаючи з вирощування рослин (конопель чи льону), виготовлення тканин та ниток, фарбування і пошиття одягу, закінчуючи вишивкою та оздобленням. Український одяг завжди був від природи – як по складу та виготовленню, так і по візерунках вишивки і крою. Кожен регіон або навіть окремі села вносили щось своє у декорування костюму.

Сьогодні цей великий пласт нашої історії та традиційної культури творчій колектив Українського Сувеніру намагається зберегти документально і відтворити практично давні техніки пошиття одягу та вишивання. При розробці нових стилів і технік пошиття одягу ми намагаємось зберегти оригінальність і неповторність вишивки усіх регіонів нашої країни.

Сьогодні Український Сувенір має великий досвід у створенні українського народного одягу, адаптації традиційного крою та вишивки до сучасного одягу і пропонує велику власну колекцію унікальних моделей чоловічого, жіночого та дитячого одягу.

Також пропонуємо постільну білизну та хрестильні набори.

 

 

Завітайте до нашої крамниці українських сувенірів яка налічує більше 5000 позицій традиційних промислів, подарунків, виробів ткацтва та всього, що пов'язано з культурою україни!

Спробуйте відчуття натуральної тканини та природнього крою – оберіть свій оригінальний костюм чи замовте щось унікальне тільки для себе.

Галерея виробів творчої майстерні Український Сувенір

Об'яви

  • Записи

Опубліковувач

Українські народні костюми

Український народний костюм по регіонах - оглядова стаття.

Серце подільської вишивки

Стаття про техніки вишивки подільского регіону. Луїза Білозерова та Ігор Каришин.

Народний одяг — традиції й сучасність

Стаття Окасни Шевчук, методиста, завідувачки музею етнографії Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання.

Раніше існувало більше 100 технік вишивання

Стаття-інтерв'ю Людмили ОЛТАРЖЕВСЬКОЇ (Україна Молода) з Тетяною Кара–Васильєвою. Розповідь про традиційні українськи техніки вишивання.

Хустки і хустини в народному побуті

Хустки і хустини у народному вбранні. Стаття Мирослава Стахів. Невеликий опис використання хусток в українському побуті.

Мережаний світ Таісії Мазур

У жіночих сорочках, у тому числі і додільних, Таїсія Михайлівна вишиває вуставки, полики, плічка — то охорона плечей, манжети — сила руки, зап'ястя, на станку, грудях — оберігає душу, серце від злого....

Полтавська Сорочка

Стаття про традиційні жіночі сорочки та техніки їх пошиття.

Про хустки

Коротенька стаття про хустки

Роль вишиванки у національному вихованні молоді

Стаття Синиця Наталії Іванівни, відповідального секретаря Івано-Франківського міського об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка, лауреата премії ім. М. Підгірянки

Український народний одяг

Стаття Лідії Орел, етнографа, старшого наукового співробітника Національного музею народної архітектури України, заслуженого працівника культури України.

Сорочки долинян закарпаття

Ілюстрована стаття "Сорочки долинян закарпаття" про традиційний одяг та техніки виконання сорочок. Автор Євгенія ГАЙОВА, провідний спеціаліст, етнограф Державного музею народної архітектури та побуту...